or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6FX50081BB351BA0 RAW,PWRCBL,4X3
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens
Siemens 6FX50081BB351BA0 RAW,PWRCBL,4X3
SKU279149
MFGR #6FX50081BB351BA0
Your Cost: $795.53/ea
List: SIEMENS 6FX50081BB351BA0 RAW,PWRCBL,4X35 C UL/CSA,MC 500,10M. Images shown for wire are for illustrative purposes only. Color shade and packaging/spooling may vary.
SIEMENS 6FX50081BB351BA0 RAW,PWRCBL,4X35 C UL/CSA,MC 500,10M. Images shown for wire are for illustrative purposes only. Color shade and packaging/spooling may vary.
Alternate Catalog Number 6FX5008-1BB35-1BA0 ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 6FX50081BB351BA0 Color Orange Country of Origin SK Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 1162.51 Gross Volume UOM in Gross Weight per Pack Metric 18.70 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8544492000 Height [Metric] 12.7000 cm Insulation Material CFC Jacket Color Orange Jacket Material PVC Length [Metric] 38.1000 cm Manufacturer Siemens Number Of Conductors 4 Returnable N Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL 758CSA C22.2-N.210.2-M90CE CertifiedEN 60811-2-1EN 60332-1-1EN 60332-1-3DESINA Stock Status NONSTOCK Temperature Rating -4 to 176 °F Type Pre-Assembled UNSPSC 26121629 UPC 11 66264305367 UPC 12 662643053678 Voltage Rating 600/1000 VAC Width [Metric] 39.3700 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6FX5008-1BB35-1BA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6FX50081BB351BA0 |
| Color | Orange |
| Country of Origin | SK |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 1162.51 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight per Pack Metric | 18.70 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8544492000 |
| Height [Metric] | 12.7000 cm |
| Insulation Material | CFC |
| Jacket Color | Orange |
| Jacket Material | PVC |
| Length [Metric] | 38.1000 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Number Of Conductors | 4 |
| Returnable | N |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL 758CSA C22.2-N.210.2-M90CE CertifiedEN 60811-2-1EN 60332-1-1EN 60332-1-3DESINA |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Temperature Rating | -4 to 176 °F |
| Type | Pre-Assembled |
| UNSPSC | 26121629 |
| UPC 11 | 66264305367 |
| UPC 12 | 662643053678 |
| Voltage Rating | 600/1000 VAC |
| Width [Metric] | 39.3700 cm |