or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6FX20030SU17 Connector
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens
Siemens 6FX20030SU17 Connector
SKU306833
MFGR #6FX20030SU17
Your Cost: $66.64/ea
List: SIEMENS 6FX20030SU17 SIGNAL CONNECTOR 17 POLE
SIEMENS 6FX20030SU17 SIGNAL CONNECTOR 17 POLE
Alternate Catalog Number 6FX2003-0SU17 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6FX20030SU17 Country of Origin SK Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 52.20 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.2500 lb Gross Weight per Pack Metric 0.11 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536698000 Height 1.0000 in Height [Metric] 2.5400 cm Length 9.0000 in Length [Metric] 22.8600 cm Returnable Y UNSPSC 26121630 UPC 11 66264304755 UPC 12 662643047554 Width 5.8000 in Width [Metric] 14.7320 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Suitable For Use With Profibus DP Interface Connection
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6FX2003-0SU17 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6FX20030SU17 |
| Country of Origin | SK |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 52.20 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.2500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.11 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536698000 |
| Height | 1.0000 in |
| Height [Metric] | 2.5400 cm |
| Length | 9.0000 in |
| Length [Metric] | 22.8600 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 26121630 |
| UPC 11 | 66264304755 |
| UPC 12 | 662643047554 |
| Width | 5.8000 in |
| Width [Metric] | 14.7320 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Suitable For Use With | Profibus DP Interface Connection |