or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6FX20030SU12 SIGNAL CONNECTOR 1
Siemens
Siemens 6FX20030SU12 SIGNAL CONNECTOR 1
SKU273510
MFGR #6FX20030SU12
Your Cost: $64.40/ea
List: SIEMENS 6FX20030SU12 SIGNAL CONNECTOR 12 POLE
SIEMENS 6FX20030SU12 SIGNAL CONNECTOR 12 POLE
Alternate Catalog Number 6FX2003-0SU12 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Cable Length 9.00 in Catalog Number 6FX20030SU12 Country of Origin SK Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 54.00 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.2300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.10 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536698000 Height 1.0000 in Height [Metric] 2.5400 cm Length [Metric] 22.8600 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Type 12-Pole Screw Cap Socket UNSPSC 26121630 UPC 11 66264304754 UPC 12 662643047547 Width 6.0000 in Width [Metric] 15.2400 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Length 9.0000 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6FX2003-0SU12 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Cable Length | 9.00 in |
| Catalog Number | 6FX20030SU12 |
| Country of Origin | SK |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 54.00 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.2300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.10 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536698000 |
| Height | 1.0000 in |
| Height [Metric] | 2.5400 cm |
| Length [Metric] | 22.8600 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Type | 12-Pole Screw Cap Socket |
| UNSPSC | 26121630 |
| UPC 11 | 66264304754 |
| UPC 12 | 662643047547 |
| Width | 6.0000 in |
| Width [Metric] | 15.2400 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Length | 9.0000 in |