or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6FX20030SA17 SIGNAL CONNECTOR 1
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens
Siemens 6FX20030SA17 SIGNAL CONNECTOR 1
SKU406381
MFGR #6FX20030SA17
Your Cost: $71.99/ea
List: SIEMENS 6FX20030SA17 SIGNAL CONNECTOR 17 POLE
SIEMENS 6FX20030SA17 SIGNAL CONNECTOR 17 POLE
Alternate Catalog Number 6FX2003-0SA17 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Cable Length 9.50 in Catalog Number 6FX20030SA17 Country of Origin SK Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 30.88 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.2500 lb Gross Weight per Pack Metric 0.11 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536698000 Height 0.5000 in Height [Metric] 1.2700 cm Length [Metric] 24.1300 cm Returnable N Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Type 17-Pole External Male Thread UNSPSC 26121630 UPC 11 66264304752 UPC 12 662643047523 Width 6.5000 in Width [Metric] 16.5100 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Length 9.5000 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6FX2003-0SA17 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Cable Length | 9.50 in |
| Catalog Number | 6FX20030SA17 |
| Country of Origin | SK |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 30.88 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.2500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.11 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536698000 |
| Height | 0.5000 in |
| Height [Metric] | 1.2700 cm |
| Length [Metric] | 24.1300 cm |
| Returnable | N |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Type | 17-Pole External Male Thread |
| UNSPSC | 26121630 |
| UPC 11 | 66264304752 |
| UPC 12 | 662643047523 |
| Width | 6.5000 in |
| Width [Metric] | 16.5100 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Length | 9.5000 in |