or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6FX20030SA12 SIGNAL CONNECTOR 1
SKU301900
MFGR #6FX20030SA12
Your Cost: $68.17/ea
List: SIEMENS 6FX20030SA12 SIGNAL CONNECTOR 12 PINS
SIEMENS 6FX20030SA12 SIGNAL CONNECTOR 12 PINS
Alternate Catalog Number 6FX2003-0SA12 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Cable Length 9.75 in Catalog Number 6FX20030SA12 Country of Origin SK Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 43.88 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.2300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.10 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536698000 Height 0.7500 in Height [Metric] 1.9050 cm Length [Metric] 24.7650 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Type 12-Pole External Male Thread UNSPSC 26121630 UPC 11 66264304751 UPC 12 662643047516 Width 6.0000 in Width [Metric] 15.2400 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Length 9.7500 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6FX2003-0SA12 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Cable Length | 9.75 in |
| Catalog Number | 6FX20030SA12 |
| Country of Origin | SK |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 43.88 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.2300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.10 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536698000 |
| Height | 0.7500 in |
| Height [Metric] | 1.9050 cm |
| Length [Metric] | 24.7650 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Type | 12-Pole External Male Thread |
| UNSPSC | 26121630 |
| UPC 11 | 66264304751 |
| UPC 12 | 662643047516 |
| Width | 6.0000 in |
| Width [Metric] | 15.2400 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Length | 9.7500 in |