or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6FX20030DM67 Signal Connector, RJ45 IP67 Protection
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens 6FX20030DM67 Signal Connector, RJ45 IP67 Protection
SKU649807
MFGR #6FX20030DM67
Your Cost: $58.76/ea
List: SIEMENS 6FX20030DM67 SIGNAL CONNECTOR RJ45 CLIQ IP67
SIEMENS 6FX20030DM67 SIGNAL CONNECTOR RJ45 CLIQ IP67
Alternate Catalog Number 6FX2003-0DM67 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6FX20030DM67 Country of Origin SK Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 57.00 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.1800 lb Gross Weight per Pack Metric 0.08 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536698000 Height 1.0000 in Height [Metric] 2.5400 cm Length 6.0000 in Length [Metric] 15.2400 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant UNSPSC 26121630 UPC 11 04089268875 UPC 12 040892688757 Width 9.5000 in Width [Metric] 24.1300 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Specifications IP67 Protection, RJ45 Drive-CLiQ Connection
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6FX2003-0DM67 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6FX20030DM67 |
| Country of Origin | SK |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 57.00 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.1800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.08 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536698000 |
| Height | 1.0000 in |
| Height [Metric] | 2.5400 cm |
| Length | 6.0000 in |
| Length [Metric] | 15.2400 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| UNSPSC | 26121630 |
| UPC 11 | 04089268875 |
| UPC 12 | 040892688757 |
| Width | 9.5000 in |
| Width [Metric] | 24.1300 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Specifications | IP67 Protection, RJ45 Drive-CLiQ Connection |