or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6FX20030DC20 Signal Connector, RJ45 IP20 Protection
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens 6FX20030DC20 Signal Connector, RJ45 IP20 Protection
SKU987158
MFGR #6FX20030DC20
Your Cost: $28.44/ea
List: Siemens Signal Connector, RJ45 IP20 Protection
Siemens Signal Connector, RJ45 IP20 Protection
Alternate Catalog Number 6FX2003-0DC20 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6FX20030DC20 Country of Origin SK Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 60.00 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.1300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.06 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536698000 Height 1.0000 in Height [Metric] 2.5400 cm Length 10.0000 in Length [Metric] 25.4000 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant UNSPSC 26121630 UPC 11 66264340817 UPC 12 662643408171 Width 6.0000 in Width [Metric] 15.2400 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Specifications RJ45 IP20 Protection
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6FX2003-0DC20 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6FX20030DC20 |
| Country of Origin | SK |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 60.00 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.1300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.06 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536698000 |
| Height | 1.0000 in |
| Height [Metric] | 2.5400 cm |
| Length | 10.0000 in |
| Length [Metric] | 25.4000 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| UNSPSC | 26121630 |
| UPC 11 | 66264340817 |
| UPC 12 | 662643408171 |
| Width | 6.0000 in |
| Width [Metric] | 15.2400 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Specifications | RJ45 IP20 Protection |