or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6ES79223BF000UC0 CONNECTOR FRON
Siemens
Siemens 6ES79223BF000UC0 CONNECTOR FRON
SKU182575
MFGR #6ES79223BF000UC0
Your Cost: $430.00/ea
SIEMENS 6ES79223BF000UC0 CONN FRONT S7300
SIEMENS 6ES79223BF000UC0 CONN FRONT S7300
Alternate Catalog Number 6ES7922-3BF00-0UC0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6ES79223BF000UC0 Country of Origin RO Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 317.73 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 4.5000 lb Gross Weight per Pack Metric 2.04 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8544429090 Height 3.1500 in Height [Metric] 8.0010 cm Length 10.2400 in Length [Metric] 26.0096 cm Returnable N Standards RoHS CompliantUL ListedCSA Certified UNSPSC 32151703 UPC 11 66264330276 UPC 12 662643302769 Width 9.8500 in Width [Metric] 25.0190 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Color Blue Material PVC Size 5 m L Suitable For Use With SIMATIC S7-300 Series Digital I/O Module Type 40-Pole Flexible Screw
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6ES7922-3BF00-0UC0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6ES79223BF000UC0 |
| Country of Origin | RO |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 317.73 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 4.5000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 2.04 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8544429090 |
| Height | 3.1500 in |
| Height [Metric] | 8.0010 cm |
| Length | 10.2400 in |
| Length [Metric] | 26.0096 cm |
| Returnable | N |
| Standards | RoHS CompliantUL ListedCSA Certified |
| UNSPSC | 32151703 |
| UPC 11 | 66264330276 |
| UPC 12 | 662643302769 |
| Width | 9.8500 in |
| Width [Metric] | 25.0190 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Color | Blue |
| Material | PVC |
| Size | 5 m L |
| Suitable For Use With | SIMATIC S7-300 Series Digital I/O Module |
| Type | 40-Pole Flexible Screw |