or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6ES79023AB000AA0 CABLE RS422 15
SKU530406
MFGR #6ES79023AB000AA0
Your Cost: $260.00/ea
SIMATIC S7/M7, CABLE FOR POINT TO POINT CONNECTIONS RS422 - RS422, 15-POLE SUBMIN. D PINS, 5 M LENGTH
SIMATIC S7/M7, CABLE FOR POINT TO POINT CONNECTIONS RS422 - RS422, 15-POLE SUBMIN. D PINS, 5 M LENGTH
Alternate Catalog Number 6ES7902-3AB00-0AA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6ES79023AB000AA0 Country of Origin HU Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 157.72 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.5500 lb Gross Weight per Pack Metric 0.25 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8544422000 Height 2.0500 in Height [Metric] 5.2070 cm Length 9.1700 in Length [Metric] 23.2918 cm Returnable Y Standards RoHS Compliant UNSPSC 32151703 UPC 11 04089269367 UPC 12 040892693676 Width 8.3900 in Width [Metric] 21.3106 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Cable Length 5 m Suitable For Use With SIMATIC S7/M7 Series CPU 313C-2 PtP Compact CPU
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6ES7902-3AB00-0AA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6ES79023AB000AA0 |
| Country of Origin | HU |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 157.72 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.5500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.25 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8544422000 |
| Height | 2.0500 in |
| Height [Metric] | 5.2070 cm |
| Length | 9.1700 in |
| Length [Metric] | 23.2918 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | RoHS Compliant |
| UNSPSC | 32151703 |
| UPC 11 | 04089269367 |
| UPC 12 | 040892693676 |
| Width | 8.3900 in |
| Width [Metric] | 21.3106 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Cable Length | 5 m |
| Suitable For Use With | SIMATIC S7/M7 Series CPU 313C-2 PtP Compact CPU |