or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6AV21815AF150AX0 CONNECTING CAB
SKU923724
MFGR #6AV21815AF150AX0
Your Cost: $380.00/ea
SIMATIC HMI CONNECTING CABLE FOR KTPX00(F) MOBILE, LENGTTH 15 METER
SIMATIC HMI CONNECTING CABLE FOR KTPX00(F) MOBILE, LENGTTH 15 METER
Alternate Catalog Number 6AV2181-5AF15-0AX0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6AV21815AF150AX0 Country of Origin CN Currency USD End Style RJ45/Plug/12-Pin Plug EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 1.86 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 3.3000 lb Gross Weight per Pack Metric 1.50 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8544429090 Height 3.3080 in Height [Metric] 8.4023 cm Jacket Color Green Length [Metric] 30.3022 cm Returnable Y Standards CE CertifiedcULus ListedRCM ApprovedC-Tick ApprovedCE Certified Suitable For Use With KTPX00(F) Mobile Temperature Rating 0 to 55 °C UNSPSC 32151703 UPC 11 80476616089 UPC 12 804766160899 Width 10.8670 in Width [Metric] 27.6022 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Length 11.9300 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6AV2181-5AF15-0AX0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6AV21815AF150AX0 |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| End Style | RJ45/Plug/12-Pin Plug |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 1.86 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 3.3000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.50 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8544429090 |
| Height | 3.3080 in |
| Height [Metric] | 8.4023 cm |
| Jacket Color | Green |
| Length [Metric] | 30.3022 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | CE CertifiedcULus ListedRCM ApprovedC-Tick ApprovedCE Certified |
| Suitable For Use With | KTPX00(F) Mobile |
| Temperature Rating | 0 to 55 °C |
| UNSPSC | 32151703 |
| UPC 11 | 80476616089 |
| UPC 12 | 804766160899 |
| Width | 10.8670 in |
| Width [Metric] | 27.6022 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Length | 11.9300 in |