or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
Siemens 6AG11957HB007XA0 SIPLUS ET200M
Siemens
Siemens 6AG11957HB007XA0 SIPLUS ET200M
SKU894522
MFGR #6AG11957HB007XA0
Your Cost: $952.00/ea
SIPLUS ET200M ACTIVE BUSMODULE 2X 40MM MODULE -25 ... +70 DEGREES C BASED ON 6ES7195-7HB00-0XA0
SIPLUS ET200M ACTIVE BUSMODULE 2X 40MM MODULE -25 ... +70 DEGREES C BASED ON 6ES7195-7HB00-0XA0
Alternate Catalog Number 6AG1195-7HB00-7XA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6AG11957HB007XA0 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 42.85 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.3000 lb Gross Weight per Pack Metric 0.14 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538903000 Height 2.7600 in Height [Metric] 7.0104 cm Length 3.9400 in Length [Metric] 10.0076 cm Returnable Y UNSPSC 32151704 UPC 11 04089254851 UPC 12 040892548518 Width 3.9400 in Width [Metric] 10.0076 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6AG1195-7HB00-7XA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6AG11957HB007XA0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 42.85 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.3000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.14 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538903000 |
| Height | 2.7600 in |
| Height [Metric] | 7.0104 cm |
| Length | 3.9400 in |
| Length [Metric] | 10.0076 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 32151704 |
| UPC 11 | 04089254851 |
| UPC 12 | 040892548518 |
| Width | 3.9400 in |
| Width [Metric] | 10.0076 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |