or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 6AG11324BD322AA0 SIPLUS ET200S
SKU602492
MFGR #6AG11324BD322AA0
Your Cost: $3,021.00/ea
SIPLUS ET200S EM 4DO DC24V/2A -25 ... +60 DEGREES C BASED ON 6ES7132-4BD32-0AA05 PIECES PER PACKAGING UNIT
SIPLUS ET200S EM 4DO DC24V/2A -25 ... +60 DEGREES C BASED ON 6ES7132-4BD32-0AA05 PIECES PER PACKAGING UNIT
Alternate Catalog Number 6AG1132-4BD32-2AA0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 6AG11324BD322AA0 Country of Origin DE Currency USD Dimensions 15 mm W x 52 mm D x 81 mm H EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 30.87 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.4100 lb Gross Weight per Pack Metric 0.19 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538908180 Height 2.7600 in Height [Metric] 7.0104 cm Length 3.5500 in Length [Metric] 9.0170 cm Returnable Y Standards RoHS CompliantWEEE Listed Temperature Rating -25 to 60 °C UNSPSC 32151705 UPC 11 04089258449 UPC 12 040892584493 Voltage Rating 24 VDC Width 3.1500 in Width [Metric] 8.0010 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Number of Outputs 4
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 6AG1132-4BD32-2AA0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 6AG11324BD322AA0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| Dimensions | 15 mm W x 52 mm D x 81 mm H |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 30.87 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.4100 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.19 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908180 |
| Height | 2.7600 in |
| Height [Metric] | 7.0104 cm |
| Length | 3.5500 in |
| Length [Metric] | 9.0170 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | RoHS CompliantWEEE Listed |
| Temperature Rating | -25 to 60 °C |
| UNSPSC | 32151705 |
| UPC 11 | 04089258449 |
| UPC 12 | 040892584493 |
| Voltage Rating | 24 VDC |
| Width | 3.1500 in |
| Width [Metric] | 8.0010 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Number of Outputs | 4 |