or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens 52RA6P9 ACCESSORY, LENSKIT AMBE
SKUPDW~9078787
MFGR #52RA6P9
$/ea
ACCESSORY, LENSKIT AMBER KNOB & LENS
ACCESSORY, LENSKIT AMBER KNOB & LENS
Alternate Catalog Number US2:52RA6P9 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 52RA6P9 Color Amber Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 12.79 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.01 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8538906000 Height 0.7000 in Height [Metric] 1.7780 cm Length 5.8000 in Length [Metric] 14.7320 cm Returnable Y Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant UNSPSC 39122221 UPC 11 78308709869 UPC 12 783087098695 Width 3.1500 in Width [Metric] 8.0010 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Material Plastic NEMA Rating NEMA 1/3/3R/4/4X/12/13 Size 30 mm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | US2:52RA6P9 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 52RA6P9 |
| Color | Amber |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 12.79 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.01 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538906000 |
| Height | 0.7000 in |
| Height [Metric] | 1.7780 cm |
| Length | 5.8000 in |
| Length [Metric] | 14.7320 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| UNSPSC | 39122221 |
| UPC 11 | 78308709869 |
| UPC 12 | 783087098695 |
| Width | 3.1500 in |
| Width [Metric] | 8.0010 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Material | Plastic |
| NEMA Rating | NEMA 1/3/3R/4/4X/12/13 |
| Size | 30 mm |