or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9454-12 Electronic Transformer, 12 VDC Output, 15 to 60 W
Custom_Product_Images_Illustration
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9454-12 Electronic Transformer, 12 VDC Output, 15 to 60 W
SKU219179
MFGR #9454-12
Your Cost: $56.85/ea
List: Sea Gull Lighting® Electronic Transformer, 12 VDC Output, 15 to 60 W, Resettable Circuit Breakers, Black, 2-3/4 in L x 1-1/2 in W x 1-1/8 in H
Sea Gull Lighting® Electronic Transformer, 12 VDC Output, 15 to 60 W, Resettable Circuit Breakers, Black, 2-3/4 in L x 1-1/2 in W x 1-1/8 in H
Breakers Resettable Circuit Catalog Number 9454-12 Color Black Country of Origin CHN Dimensions 2-3/4 in L x 1-1/2 in W x 1-1/8 in H Gross Weight Per Pack 0.2000 lb Standards UL Listed, cUL Listed UNSPSC 39101904 UPC 11 78565294542 UPC 12 78565294542 Stock Status NONSTOCK Brand Sea Gull Lighting Manufacturer Sea Gull Lighting Output Voltage 12 VDC Wattage 15 to 60 W
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Breakers | Resettable Circuit |
| Catalog Number | 9454-12 |
| Color | Black |
| Country of Origin | CHN |
| Dimensions | 2-3/4 in L x 1-1/2 in W x 1-1/8 in H |
| Gross Weight Per Pack | 0.2000 lb |
| Standards | UL Listed, cUL Listed |
| UNSPSC | 39101904 |
| UPC 11 | 78565294542 |
| UPC 12 | 78565294542 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Sea Gull Lighting |
| Manufacturer | Sea Gull Lighting |
| Output Voltage | 12 VDC |
| Wattage | 15 to 60 W |
| Length: 2 3/4IN, Width: 1 1/2IN, Height: 1 1/8IN, Finish: Black |
| Hardwired transformer |
| Ambiance electronic transformers have soft start circuitry which increases lamp life |
| Moisture and shock resistant, employ automatically resetting short circuit protection, and are dimmable using an electronic low voltage (ELV) dimmer |
| Six inch input and output leads for easy installation |