or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9414-12 Diffuser Trim, 2-1/2 in OD, Glass
Sea Gull Lighting
Sea Gull Lighting® 9414-12 Diffuser Trim, 2-1/2 in OD, Glass
SKUPDW~1077591
MFGR #9414-12
$/ea
Sea Gull Lighting® Diffuser Trim, 2-1/2 in Outside Dia, 1/4 in Height, Glass, Etched, Black
Sea Gull Lighting® Diffuser Trim, 2-1/2 in Outside Dia, 1/4 in Height, Glass, Etched, Black
Catalog Number 9414-12 Color Black Country of Origin CHN Finish Etched Gross Weight Per Pack 0.0600 lb Height 1/4 in UNSPSC 39111528 UPC 11 78565299937 Stock Status NONSTOCK Brand Sea Gull Lighting Manufacturer Sea Gull Lighting Material Glass Outside Diameter 2-1/2 in Finish: Etched 6 in PAR30 gimbal trim (30 deg tilt)
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 9414-12 |
| Color | Black |
| Country of Origin | CHN |
| Finish | Etched |
| Gross Weight Per Pack | 0.0600 lb |
| Height | 1/4 in |
| UNSPSC | 39111528 |
| UPC 11 | 78565299937 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Sea Gull Lighting |
| Manufacturer | Sea Gull Lighting |
| Material | Glass |
| Outside Diameter | 2-1/2 in |
| Finish: Etched |
| 6 in PAR30 gimbal trim (30 deg tilt) |