or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sea Gull Lighting® 9409-15 LX T-5 RECESSED HSG -
SKUPDW~378974
MFGR #9409-15
$/ea
SEA GULL LIGHTING; Recessed Light; Miniature; Fixture Material: Aluminum Housing; Fixture Finish: White Housing, Clear Lamp; Wattage: 8/18 WTT, 16.2/8 WTT Watts Consumed; Voltage Rating: 12/24 V; Lamp Type: Xenon T5 Wedge; Number Of Lamps: 1; Height: 3-1/4 IN; Diameter: 2-3/4 IN; Life Hours: 10000/2500/2000 HR; Lamp Included: No; Lumens: 210/57 LM; Color Temperature: 2800/2650 DEG K
SEA GULL LIGHTING; Recessed Light; Miniature; Fixture Material: Aluminum Housing; Fixture Finish: White Housing, Clear Lamp; Wattage: 8/18 WTT, 16.2/8 WTT Watts Consumed; Voltage Rating: 12/24 V; Lamp Type: Xenon T5 Wedge; Number Of Lamps: 1; Height: 3-1/4 IN; Diameter: 2-3/4 IN; Life Hours: 10000/2500/2000 HR; Lamp Included: No; Lumens: 210/57 LM; Color Temperature: 2800/2650 DEG K
Catalog Number 9409-15 Country of Origin CHN Fixture Finish White Powder Coat Fixture Material Housing: Aluminum Gross Weight Per Pack 0.5000 lb Height 3.25 in Number Of Lamps 1 Socket Type Wedge Standard UL for Wet Locations Type Miniature Light Non-IC Housing UNSPSC 39111505 UPC 11 78565294095 Wattage 18 W Width 2.75 in Stock Status NONSTOCK Brand Sea Gull Lighting Manufacturer Sea Gull Lighting Lamp Type T-5 Voltage Rating 12 V
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 9409-15 |
| Country of Origin | CHN |
| Fixture Finish | White Powder Coat |
| Fixture Material | Housing: Aluminum |
| Gross Weight Per Pack | 0.5000 lb |
| Height | 3.25 in |
| Number Of Lamps | 1 |
| Socket Type | Wedge |
| Standard | UL for Wet Locations |
| Type | Miniature Light Non-IC Housing |
| UNSPSC | 39111505 |
| UPC 11 | 78565294095 |
| Wattage | 18 W |
| Width | 2.75 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Sea Gull Lighting |
| Manufacturer | Sea Gull Lighting |
| Lamp Type | T-5 |
| Voltage Rating | 12 V |