or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric Square D™ GV5AP03 Direct Rotary Handle, Black
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
Schneider Electric Square D™ GV5AP03 Direct Rotary Handle, Black
SKUPDW~13596397
MFGR #GV5AP03
$/ea
Schneider Electric Square D™ Rotary Handle, Direct, Black
Schneider Electric Square D™ Rotary Handle, Direct, Black
Alternate Catalog Number GV5AP03 Application For TeSys™ GV5 switch ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number GV5AP03 Country of Origin IN Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 2.6200 lb Gross Weight per Pack Metric 300.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8538908120 Height [Metric] 9.6000 cm Length [Metric] 11.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=482624850&lang=en-us Returnable N UNSPSC 31162801 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 9.6000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Height 9.6000 in Length 11.0000 in Width 9.6000 in For TeSys™ GV5 switch
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | GV5AP03 |
| Application | For TeSys™ GV5 switch |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | GV5AP03 |
| Country of Origin | IN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 2.6200 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 300.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8538908120 |
| Height [Metric] | 9.6000 cm |
| Length [Metric] | 11.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=482624850&lang=en-us |
| Returnable | N |
| UNSPSC | 31162801 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 9.6000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Height | 9.6000 in |
| Length | 11.0000 in |
| Width | 9.6000 in |
| For TeSys™ GV5 switch |