or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric NSYSBM202012 Flat Face Industrial Box, 7.87 in H x 7.87 in W x 4.72 in D, Plain Cover, NEMA 4/4X/IP66/IK10 NEMA Rating, Steel
Square D™
Schneider Electric NSYSBM202012 Flat Face Industrial Box, 7.87 in H x 7.87 in W x 4.72 in D, Plain Cover, NEMA 4/4X/IP66/IK10 NEMA Rating, Steel
SKUPDW~13516604
MFGR #NSYSBM202012
$/ea
Schneider Electric Industrial Box, Flat Face, Series: SBM, 7.87 in Height, 7.87 in Width, 4.72 in Depth, NEMA 4/4X/IP66/IK10, Plain Cover, Screw Lock, Wall Mount, -31 to 176 deg F, Steel, Polyester Powdered, Gray
Schneider Electric Industrial Box, Flat Face, Series: SBM, 7.87 in Height, 7.87 in Width, 4.72 in Depth, NEMA 4/4X/IP66/IK10, Plain Cover, Screw Lock, Wall Mount, -31 to 176 deg F, Steel, Polyester Powdered, Gray
Alternate Catalog Number NSYSBM202012 Application Multi-Purpose Applications ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number NSYSBM202012 Color Gray RAL 7035) Country of Origin IN Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0189 lb Gross Weight per Pack Metric 1.89 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 7326908688 Height [Metric] 14.0000 cm Length 22.0000 in Length [Metric] 22.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=173849459&lang=en-us Returnable N Standard IEC 62208 Substitute Product Catalog Number NSYAEFPFSB UNSPSC 39121318 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width [Metric] 22.0000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Height 14.0000 in Width 22.0000 in Multi-Purpose Applications
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | NSYSBM202012 |
| Application | Multi-Purpose Applications |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | NSYSBM202012 |
| Color | Gray RAL 7035) |
| Country of Origin | IN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0189 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.89 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 7326908688 |
| Height [Metric] | 14.0000 cm |
| Length | 22.0000 in |
| Length [Metric] | 22.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=173849459&lang=en-us |
| Returnable | N |
| Standard | IEC 62208 |
| Substitute Product Catalog Number | NSYAEFPFSB |
| UNSPSC | 39121318 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width [Metric] | 22.0000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Height | 14.0000 in |
| Width | 22.0000 in |
| Multi-Purpose Applications |