or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric LV848603SP Masterpact Escutcheon, for use with Masterpact MTZ2 circuit breaker/Masterpact MTZ3 circuit breaker
Square D™
Schneider Electric LV848603SP Masterpact Escutcheon, for use with Masterpact MTZ2 circuit breaker/Masterpact MTZ3 circuit breaker
SKUPDW~13598789
MFGR #LV848603SP
Call For Price
Schneider Electric LV848603SP, Escutcheon, Masterpact, For Use With: Masterpact MTZ2 circuit breaker/Masterpact MTZ3 circuit breaker
Schneider Electric LV848603SP, Escutcheon, Masterpact, For Use With: Masterpact MTZ2 circuit breaker/Masterpact MTZ3 circuit breaker
Alternate Catalog Number LV848603SP Application For Masterpact MT2 and Masterpact MTZ3 drawout devices ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number LV848603SP Country of Origin PL Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 4.0800 lb Gross Weight per Pack Metric 420.00 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 3926909989 Height 1.0000 in Height [Metric] 1.0000 cm Length 39.0000 in Length [Metric] 39.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=441044904&lang=en-us Mounting Drawout Returnable N Type Installation accessory;Escutcheon UNSPSC 39121601 Width 37.5000 in Width [Metric] 37.5000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric For Masterpact MT2 and Masterpact MTZ3 drawout devices 1 instruction sheet provided equipment Spare part offer type With toxic heavy metal free
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | LV848603SP |
| Application | For Masterpact MT2 and Masterpact MTZ3 drawout devices |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | LV848603SP |
| Country of Origin | PL |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 4.0800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 420.00 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 3926909989 |
| Height | 1.0000 in |
| Height [Metric] | 1.0000 cm |
| Length | 39.0000 in |
| Length [Metric] | 39.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=441044904&lang=en-us |
| Mounting | Drawout |
| Returnable | N |
| Type | Installation accessory;Escutcheon |
| UNSPSC | 39121601 |
| Width | 37.5000 in |
| Width [Metric] | 37.5000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| For Masterpact MT2 and Masterpact MTZ3 drawout devices |
| 1 instruction sheet provided equipment |
| Spare part offer type |
| With toxic heavy metal free |