or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
Schneider Electric 9001KN221 Standard Push Button Legend Plate, 1.9 in H x 2.3 in W, Half Round Plate, Aluminum
Custom_Product_Images_Illustration
Square D™
Schneider Electric 9001KN221 Standard Push Button Legend Plate, 1.9 in H x 2.3 in W, Half Round Plate, Aluminum
SKU292433
MFGR #9001KN221
$/ea
Schneider Electric 9001KN221 PUSH BUTTON LEGEND PLATE 30MM T-K,30mm Round,Harmony,Labelling control unit functions
Schneider Electric 9001KN221 PUSH BUTTON LEGEND PLATE 30MM T-K,30mm Round,Harmony,Labelling control unit functions
Alternate Catalog Number 9001KN221 Application LABELLING CONTROL UNIT FUNCTIONS ARRA Compliant N Brand Square D™ Buy American Compliant N Catalog Number 9001KN221 Country of Origin MX Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 0.0454 lb Gross Weight per Pack Metric 4.54 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 8310000000 Height 19.3550 in Item Group 21433 Legend LOWER Legend Color Black Length 49.1610 in Manufacturer Schneider Electric Material Aluminum Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=469235&lang=en-us Model Legend plate;Marked legend;Marking accessory Plate Shape Half Round Returnable N Series 9001K Size 30MM ROUND Stock Status NONSTOCK Sub Brand HARMONY Type Standard UNSPSC 39122216 UPC 11 78590191552 UPC 12 785901915522 Warranty Description Contractual Warranty:18 months Width 7.6200 in LABELLING CONTROL UNIT FUNCTIONS
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 9001KN221 |
| Application | LABELLING CONTROL UNIT FUNCTIONS |
| ARRA Compliant | N |
| Brand | Square D™ |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | 9001KN221 |
| Country of Origin | MX |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 0.0454 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 4.54 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8310000000 |
| Height | 19.3550 in |
| Item Group | 21433 |
| Legend | LOWER |
| Legend Color | Black |
| Length | 49.1610 in |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Material | Aluminum |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=469235&lang=en-us |
| Model | Legend plate;Marked legend;Marking accessory |
| Plate Shape | Half Round |
| Returnable | N |
| Series | 9001K |
| Size | 30MM ROUND |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | HARMONY |
| Type | Standard |
| UNSPSC | 39122216 |
| UPC 11 | 78590191552 |
| UPC 12 | 785901915522 |
| Warranty Description | Contractual Warranty:18 months |
| Width | 7.6200 in |
| LABELLING CONTROL UNIT FUNCTIONS |