or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Satco® F25T8/350BL/18in/ECO/21703 S6875 Fluorescent Lamp, 25 W, Fluorescent Lamp, Bi-Pin G13 Medium Lamp Base, T8 Shape
Custom_Product_Images_Illustration
Satco® F25T8/350BL/18in/ECO/21703 S6875 Fluorescent Lamp, 25 W, Fluorescent Lamp, Bi-Pin G13 Medium Lamp Base, T8 Shape
SKU490158
MFGR #F25T8/350BL/18IN/ECO
Your Cost: $19.19/ea
SATCO® Fluorescent Lamp, 25 W, Fluorescent Lamp, Bi-Pin G13 Medium Lamp Base, T8, 7500 hr Average Life, Blacklight Lamp, 1 in Dia x 17.78 in L
SATCO® Fluorescent Lamp, 25 W, Fluorescent Lamp, Bi-Pin G13 Medium Lamp Base, T8, 7500 hr Average Life, Blacklight Lamp, 1 in Dia x 17.78 in L
Average Life 7500 hr Catalog Number F25T8/350BL/18IN/ECO Country of Origin US Diameter 1 in Gross Weight Per Pack 0.1870 lb Lamp Base Bi-Pin G13 Medium Lamp Finish Blacklight Length 17.78 in Standards RoHS Compliant UNSPSC 39101605 UPC 11 04613521703 UPC 12 04613521703 Stock Status NONSTOCK Brand LEDVANCE Manufacturer LEDVANCE Lamp Type Fluorescent Shape T-8 Wattage 25 W 18 in nominal length
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Media
- Substitute Products
| Average Life | 7500 hr |
| Catalog Number | F25T8/350BL/18IN/ECO |
| Country of Origin | US |
| Diameter | 1 in |
| Gross Weight Per Pack | 0.1870 lb |
| Lamp Base | Bi-Pin G13 Medium |
| Lamp Finish | Blacklight |
| Length | 17.78 in |
| Standards | RoHS Compliant |
| UNSPSC | 39101605 |
| UPC 11 | 04613521703 |
| UPC 12 | 04613521703 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | LEDVANCE |
| Manufacturer | LEDVANCE |
| Lamp Type | Fluorescent |
| Shape | T-8 |
| Wattage | 25 W |
| 18 in nominal length |