or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sandvik Coromant
Sandvik Coromant 5732410 CoroCut® 1-2, N123H2-0400-0004-TF Insert, 1.2598 in, Steel
Custom_Product_Images_Illustration
Sandvik Coromant
Sandvik Coromant 5732410 CoroCut® 1-2, N123H2-0400-0004-TF Insert, 1.2598 in, Steel
SKU1252958
MFGR #5732410
Your Cost: $275.27/ea
Sandvik Coromant Parting Off and Grooving Blade, Series: CoroCut® 1-2, 1.2559 in Blade Height, 1.2598 in Maximum Depth of Cut, 5.9055 in Overall Length, Left Hand Cutting, Insert Compatibility: N123H2-0400-0004-TF, H Insert Seat, Steel
Sandvik Coromant Parting Off and Grooving Blade, Series: CoroCut® 1-2, 1.2559 in Blade Height, 1.2598 in Maximum Depth of Cut, 5.9055 in Overall Length, Left Hand Cutting, Insert Compatibility: N123H2-0400-0004-TF, H Insert Seat, Steel
Alternate Catalog Number LF123H32-25B1 Blade Height 1.2559 in Brand Sandvik Coromant Catalog Number 5732410 Center Height Steel Country of Origin SE Cutting Direction Left Hand Finish 5680043-14 Gross Weight Per Pack 0.5700 lb Insert Compatibility N123H2-0400-0004-TF Insert Seat Size H Insert Width Left Hand Item Group 420 Manufacturer Sandvik Coromant Material Steel Max Depth 1 Maximum Depth of Cut 1.2598 in Series CoroCut® 1-2 Stock Status NONSTOCK Type 150 mm UPC 11 69826217897
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | LF123H32-25B1 |
| Blade Height | 1.2559 in |
| Brand | Sandvik Coromant |
| Catalog Number | 5732410 |
| Center Height | Steel |
| Country of Origin | SE |
| Cutting Direction | Left Hand |
| Finish | 5680043-14 |
| Gross Weight Per Pack | 0.5700 lb |
| Insert Compatibility | N123H2-0400-0004-TF |
| Insert Seat Size | H |
| Insert Width | Left Hand |
| Item Group | 420 |
| Manufacturer | Sandvik Coromant |
| Material | Steel |
| Max Depth | 1 |
| Maximum Depth of Cut | 1.2598 in |
| Series | CoroCut® 1-2 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Type | 150 mm |
| UPC 11 | 69826217897 |