or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Sandvik Coromant 5722581 T-Max® Q-Cut Positive Geometry, 8 in Cutting, 0.204 in Max Depth of Cut
Custom_Product_Images_Illustration
Sandvik Coromant 5722581 T-Max® Q-Cut Positive Geometry, 8 in Cutting, 0.204 in Max Depth of Cut
SKU1247123
MFGR #5722581
Your Cost: $1,573.46/ea
Sandvik Coromant Slitting Cutter, Positive Geometry, Series: T-Max® Q-Cut, 8 in Cutting Dia, 0.204 in Maximum Depth of Cut, 17 Inserts, 2 in Shank Dia, ANSI Code: A330.20-203050-250, ISO Code: A330.20-203050-250
Sandvik Coromant Slitting Cutter, Positive Geometry, Series: T-Max® Q-Cut, 8 in Cutting Dia, 0.204 in Maximum Depth of Cut, 17 Inserts, 2 in Shank Dia, ANSI Code: A330.20-203050-250, ISO Code: A330.20-203050-250
ANSI Code A330.20-203050-250 Brand Sandvik Coromant Catalog Number 5722581 Country of Origin SE Cutting Diameter 8 in Gross Weight Per Pack 2.5500 lb ISO Code A330.20-203050-250 Manufacturer Sandvik Coromant Number of Inserts 17 Series T-Max® Q-Cut Shank Diameter 2 in Stock Status NONSTOCK Type Positive Geometry UPC 11 69826249799
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ANSI Code | A330.20-203050-250 |
| Brand | Sandvik Coromant |
| Catalog Number | 5722581 |
| Country of Origin | SE |
| Cutting Diameter | 8 in |
| Gross Weight Per Pack | 2.5500 lb |
| ISO Code | A330.20-203050-250 |
| Manufacturer | Sandvik Coromant |
| Number of Inserts | 17 |
| Series | T-Max® Q-Cut |
| Shank Diameter | 2 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Type | Positive Geometry |
| UPC 11 | 69826249799 |