or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Square D™
SQD METSEEM4236B201 SYS MTR,200A,FD
Square D™
SQD METSEEM4236B201 SYS MTR,200A,FD
SKUPDW~13829363
MFGR #METSEEM4236B201
$/ea
SYS MTR,200A,FDS,MB/BAC,3PH4W ANSI,S4
SYS MTR,200A,FDS,MB/BAC,3PH4W ANSI,S4
Alternate Catalog Number METSEEM4236B201 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number METSEEM4236B201 Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 17.2727 lb Gross Weight per Pack Metric 1727.27 Gross Weight UOM Metric g Harmonization Tariff Schedule Code 9030333800 Height 97.0000 in Height [Metric] 97.0000 cm Length 241.0000 in Length [Metric] 241.0000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=478508203&lang=en-us Returnable Y Substitute Product Catalog Number PSWSANCZZSPEZZ UNSPSC 83101808 Width 211.0000 in Width [Metric] 211.0000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | METSEEM4236B201 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | METSEEM4236B201 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 17.2727 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1727.27 |
| Gross Weight UOM Metric | g |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9030333800 |
| Height | 97.0000 in |
| Height [Metric] | 97.0000 cm |
| Length | 241.0000 in |
| Length [Metric] | 241.0000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=478508203&lang=en-us |
| Returnable | Y |
| Substitute Product Catalog Number | PSWSANCZZSPEZZ |
| UNSPSC | 83101808 |
| Width | 211.0000 in |
| Width [Metric] | 211.0000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |