or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
SQD EZM3800GCBA30 EZM CB 800A 3P AL
SKUPDW~12433351
MFGR #EZM3800GCBA30
$/ea
EZM CB 800A 3P AL 3000A BUSWAY CTAP 2RUN
EZM CB 800A 3P AL 3000A BUSWAY CTAP 2RUN
Alternate Catalog Number EZM3800GCBA30 ARRA Compliant N Buy American Compliant N Catalog Number EZM3800GCBA30 Country of Origin UKN Currency USD Depth 14.76 in Enclosure Steel EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 2.6998 lb Gross Weight per Pack Metric 269.98 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536200040 Height 109.4000 in Height [Metric] 109.4000 cm Item Group 00020 Length 37.5000 in Length [Metric] 37.5000 cm Material Composition Declaration https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=478587746&lang=en-us Mounting Wall Mounted Returnable N Size 43.07 in UNSPSC 39121102 Width 57.7000 in Width [Metric] 57.7000 cm Brand Square D™ Manufacturer Schneider Electric Phase 3 phase in;3 phase out Type Meter centre busway centre tap main unit Main Circuit Breaker;Aluminium busbar
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | EZM3800GCBA30 |
| ARRA Compliant | N |
| Buy American Compliant | N |
| Catalog Number | EZM3800GCBA30 |
| Country of Origin | UKN |
| Currency | USD |
| Depth | 14.76 in |
| Enclosure | Steel |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 2.6998 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 269.98 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536200040 |
| Height | 109.4000 in |
| Height [Metric] | 109.4000 cm |
| Item Group | 00020 |
| Length | 37.5000 in |
| Length [Metric] | 37.5000 cm |
| Material Composition Declaration | https://checkaproduct.se.com/DistantRequestDispatcher.aspx?action=export&pid=478587746&lang=en-us |
| Mounting | Wall Mounted |
| Returnable | N |
| Size | 43.07 in |
| UNSPSC | 39121102 |
| Width | 57.7000 in |
| Width [Metric] | 57.7000 cm |
| Brand | Square D™ |
| Manufacturer | Schneider Electric |
| Phase | 3 phase in;3 phase out |
| Type | Meter centre busway centre tap main unit |
| Main Circuit Breaker;Aluminium busbar |