or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Siemens
SIRIUS 8WD4428-6XE 8WD Stack Light, 5 W, Audible Alarm/LED Lamp, BA15d Lamp Base, 1.4 cd
Custom_Product_Images_Illustration
Siemens
SIRIUS 8WD4428-6XE 8WD Stack Light, 5 W, Audible Alarm/LED Lamp, BA15d Lamp Base, 1.4 cd
SKU181949
MFGR #8WD4428-6XE
Your Cost: $128.86/ea
List: SIEMENS 8WD4428-6XE 24V LED CLEAR
SIEMENS 8WD4428-6XE 24V LED CLEAR
Alternate Catalog Number 8WD4428-6XE Amperage Rating 15 mA ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 8WD4428-6XE Color Clear Country of Origin RO Currency USD Dimensions 45 mm H x 20 mm W EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 102.59 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0400 lb Gross Weight per Pack Metric 0.02 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8539520020 Height 1.8000 in Height [Metric] 4.5720 cm Length 2.5000 in Length [Metric] 6.3500 cm Returnable Y Standards DIN EN 61346-2DIN EN 81346-2UL ListedEAC ApprovedC-TickCE CertifiedRoHS Compliant Sub Brand Sirius UNSPSC 39121534 UPC 11 75455476651 UPC 12 754554766515 Voltage Rating 24 VAC//VDC Width 0.8000 in Width [Metric] 2.0320 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens Lamp Base Type BA15d Lamp Type LED Wattage 5 W
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 8WD4428-6XE |
| Amperage Rating | 15 mA |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 8WD4428-6XE |
| Color | Clear |
| Country of Origin | RO |
| Currency | USD |
| Dimensions | 45 mm H x 20 mm W |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 102.59 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0400 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.02 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8539520020 |
| Height | 1.8000 in |
| Height [Metric] | 4.5720 cm |
| Length | 2.5000 in |
| Length [Metric] | 6.3500 cm |
| Returnable | Y |
| Standards | DIN EN 61346-2DIN EN 81346-2UL ListedEAC ApprovedC-TickCE CertifiedRoHS Compliant |
| Sub Brand | Sirius |
| UNSPSC | 39121534 |
| UPC 11 | 75455476651 |
| UPC 12 | 754554766515 |
| Voltage Rating | 24 VAC//VDC |
| Width | 0.8000 in |
| Width [Metric] | 2.0320 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |
| Lamp Base Type | BA15d |
| Lamp Type | LED |
| Wattage | 5 W |