or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
CONNECTING COMB 2-POLE
Alternate Catalog Number 3RQ3901-0A ARRA Compliant C Brand Siemens Buy American Compliant C Catalog Number 3RQ39010A Country of Origin CN Currency USD Dimensions 3.3 mm H x 12.5 mm W x 11 mm D EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 0.66 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 0.0010 lb Gross Weight per Pack Metric 0.00 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8536694051 Height 0.4340 in Height [Metric] 1.1024 cm Length 0.5910 in Length [Metric] 1.5011 cm Manufacturer Siemens Returnable Y Specifications 6 Standards CSA CertifiedEAC ApprovedCE CertifiedRoHS CompliantDNV-GL Approved Stock Status NONSTOCK Suitable For Use With 3RQ3 Narrow Coupling Relays, 3RS70 Signal Converter Type 2-Pole UNSPSC 39122221 UPC 11 80476621659 UPC 12 804766216596 Width 0.1580 in Width [Metric] 0.4013 cm
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3RQ3901-0A |
| ARRA Compliant | C |
| Brand | Siemens |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3RQ39010A |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Dimensions | 3.3 mm H x 12.5 mm W x 11 mm D |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 0.66 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 0.0010 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8536694051 |
| Height | 0.4340 in |
| Height [Metric] | 1.1024 cm |
| Length | 0.5910 in |
| Length [Metric] | 1.5011 cm |
| Manufacturer | Siemens |
| Returnable | Y |
| Specifications | 6 |
| Standards | CSA CertifiedEAC ApprovedCE CertifiedRoHS CompliantDNV-GL Approved |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Suitable For Use With | 3RQ3 Narrow Coupling Relays, 3RS70 Signal Converter |
| Type | 2-Pole |
| UNSPSC | 39122221 |
| UPC 11 | 80476621659 |
| UPC 12 | 804766216596 |
| Width | 0.1580 in |
| Width [Metric] | 0.4013 cm |