or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
S-A 3RK13080AB000CP0 ET 200SP. DIRE
SKU1051062
MFGR #3RK13080AB000CP0
$/ea
D-O-L STARTER FOR ET 200SP D-O-L STARTER EXPANDABLE SETTING RANGE 0.3...1A AC-3. 0.25KW/400V HYBRID STARTER
D-O-L STARTER FOR ET 200SP D-O-L STARTER EXPANDABLE SETTING RANGE 0.3...1A AC-3. 0.25KW/400V HYBRID STARTER
Alternate Catalog Number 3RK1308-0AB00-0CP0 ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number 3RK13080AB000CP0 Country of Origin DE Currency USD EU RoHS Indicator C Gross Volume Per Pack 253.54 Gross Volume UOM in Gross Weight Per Pack 1.1800 lb Gross Weight per Pack Metric 0.54 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 8537109170 Height 7.0000 in Height [Metric] 17.7800 cm Length 7.2000 in Length [Metric] 18.2880 cm Returnable Y UNSPSC 39121521 UPC 11 80476624690 UPC 12 804766246906 Width 2.5000 in Width [Metric] 6.3500 cm Stock Status NONSTOCK Brand Siemens Manufacturer Siemens
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 3RK1308-0AB00-0CP0 |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 3RK13080AB000CP0 |
| Country of Origin | DE |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Volume Per Pack | 253.54 |
| Gross Volume UOM | in |
| Gross Weight Per Pack | 1.1800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.54 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 8537109170 |
| Height | 7.0000 in |
| Height [Metric] | 17.7800 cm |
| Length | 7.2000 in |
| Length [Metric] | 18.2880 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 39121521 |
| UPC 11 | 80476624690 |
| UPC 12 | 804766246906 |
| Width | 2.5000 in |
| Width [Metric] | 6.3500 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Siemens |
| Manufacturer | Siemens |