SKU998517
MFGR #PXU11A20
Amperage Rating
4 to 20 mA/0 to 50 mA
Catalog Number
PXU11A20
Color
Black
Country of Origin
TW
Dimensions
1.89 in L x 1.89 in W x 3.14 in D
DIN Type
DIN 1/16
Display
Dual 4-Digit LCD
Enclosure Type
IP65
Gross Weight Per Pack
0.4150 lb
Mounting Type
Flush
Series
PXU
Standards
cULus Listed, ISO, CE Certified, RoHS Compliant
Switch Function
(2) SPST-NO
Type
AC
Voltage Rating
100 to 240 VAC