or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Cooper Lighting Solutions
RABBZ Right Angle Bracket, 8 in, For Use With Night Falcon™ LED Floodlight Luminairies, Surface Mount
Custom_Product_Images_Illustration
Cooper Lighting Solutions
RABBZ Right Angle Bracket, 8 in, For Use With Night Falcon™ LED Floodlight Luminairies, Surface Mount
SKU64478
MFGR #RABBZ
Your Cost: $191.35/ea
Right Angle Bracket, 8 in, For Use With: Night Falcon™ LED Floodlight Luminairies, Surface Mount
Right Angle Bracket, 8 in, For Use With: Night Falcon™ LED Floodlight Luminairies, Surface Mount
Application Lighting ARRA Compliant C Buy American Compliant C Catalog Number RABBZ Country of Origin US Currency USD EU RoHS Indicator C Fixture Type Accessory-Mounting Gross Weight Per Pack 7.5130 lb Gross Weight per Pack Metric 3.41 Gross Weight UOM Metric kg Harmonization Tariff Schedule Code 9405994090 Height 12.00 in Height [Metric] 30.4800 cm Length 10.50 in Length [Metric] 26.6700 cm Standard N/A Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Sub Brand CLS UNSPSC 39111616 UPC 11 66240169173 UPC 12 662401691739 Width 7.50 in Width [Metric] 19.0500 cm Stock Status NONSTOCK Brand Cooper Lighting Solutions Manufacturer Cooper Lighting Solutions Size 10.5 IN Length 7.5 IN Width 12.0 IN Height Type HID Accessories Lighting Choice of steel or aluminum mounting accessories Choice of steel or aluminum mounting accessories
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Application | Lighting |
| ARRA Compliant | C |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | RABBZ |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | C |
| Fixture Type | Accessory-Mounting |
| Gross Weight Per Pack | 7.5130 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 3.41 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Harmonization Tariff Schedule Code | 9405994090 |
| Height | 12.00 in |
| Height [Metric] | 30.4800 cm |
| Length | 10.50 in |
| Length [Metric] | 26.6700 cm |
| Standard | N/A |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Sub Brand | CLS |
| UNSPSC | 39111616 |
| UPC 11 | 66240169173 |
| UPC 12 | 662401691739 |
| Width | 7.50 in |
| Width [Metric] | 19.0500 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Cooper Lighting Solutions |
| Manufacturer | Cooper Lighting Solutions |
| Size | 10.5 IN Length 7.5 IN Width 12.0 IN Height |
| Type | HID Accessories |
| Lighting |
| Choice of steel or aluminum mounting accessories |
| Choice of steel or aluminum mounting accessories |