or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
RAB
RAB SWISH2X4-49YN/D10 TROFFER CENTE
RAB
RAB SWISH2X4-49YN/D10 TROFFER CENTE
SKU1080412
MFGR #SWISH2X4-49YN/D10
Your Cost: $168.11/ea
TROFFER CENTER BASKET 2X4 49W 120-277V DIM 3500K WHITE
TROFFER CENTER BASKET 2X4 49W 120-277V DIM 3500K WHITE
Alternate Catalog Number 00019813473031 Application Indoor ARRA Compliant X Buy American Compliant C Catalog Number SWISH2X4-49YN/D10 Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator N Fixture Finish White Gross Volume Per Pack 5.14 Gross Volume per Pack Metric 0.15 Gross Weight Per Pack 24.8241 lb Gross Weight per Pack Metric 11.26 Gross Weight UOM Metric kg Height 5.87 in Height [Metric] 14.9098 cm Length 51.19 in Length [Metric] 130.0226 cm Mounting Ceiling Type Troffer UNSPSC 39111505 UPC 11 19813473031 UPC 12 019813473031 Wattage 49 W Width 26.57 in Width [Metric] 67.4878 cm Stock Status NONSTOCK Brand RAB Manufacturer RAB Lighting Inc. Voltage Rating 120/277 V INDOOR DIMMABLE
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 00019813473031 |
| Application | Indoor |
| ARRA Compliant | X |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | SWISH2X4-49YN/D10 |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Fixture Finish | White |
| Gross Volume Per Pack | 5.14 |
| Gross Volume per Pack Metric | 0.15 |
| Gross Weight Per Pack | 24.8241 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 11.26 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 5.87 in |
| Height [Metric] | 14.9098 cm |
| Length | 51.19 in |
| Length [Metric] | 130.0226 cm |
| Mounting | Ceiling |
| Type | Troffer |
| UNSPSC | 39111505 |
| UPC 11 | 19813473031 |
| UPC 12 | 019813473031 |
| Wattage | 49 W |
| Width | 26.57 in |
| Width [Metric] | 67.4878 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | RAB |
| Manufacturer | RAB Lighting Inc. |
| Voltage Rating | 120/277 V |
| INDOOR |
| DIMMABLE |