or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
RAB
RAB Lighting LES13YW 13W WHITE LED FLOOD LIGHT 3000K 83CRI
RAB
RAB Lighting LES13YW 13W WHITE LED FLOOD LIGHT 3000K 83CRI
SKU1010534
MFGR #LES13YW
Your Cost: $73.24/ea
LESLIE FLD 13W LED 120V 3K 80 CRI WHITE
LESLIE FLD 13W LED 120V 3K 80 CRI WHITE
Alternate Catalog Number 00019813497280 Application OUTDOOR ARRA Compliant X Buy American Compliant C Catalog Number LES13YW Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Volume Per Pack 0.09 Gross Volume per Pack Metric 0.00 Gross Weight Per Pack 1.2800 lb Gross Weight per Pack Metric 0.58 Gross Weight UOM Metric kg Height 5.82 in Height [Metric] 14.7828 cm Length 5.82 in Length [Metric] 14.7828 cm Lumens 1.045k lm Mounting Ceiling Type Floodlight UNSPSC 39111611 UPC 11 19813497280 UPC 12 019813497280 Wattage 2X13 W Width 4.24 in Width [Metric] 10.7696 cm Stock Status NONSTOCK Brand RAB Manufacturer RAB Lighting Inc. Voltage Rating 120 V OUTDOOR
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 00019813497280 |
| Application | OUTDOOR |
| ARRA Compliant | X |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | LES13YW |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Volume Per Pack | 0.09 |
| Gross Volume per Pack Metric | 0.00 |
| Gross Weight Per Pack | 1.2800 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.58 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 5.82 in |
| Height [Metric] | 14.7828 cm |
| Length | 5.82 in |
| Length [Metric] | 14.7828 cm |
| Lumens | 1.045k lm |
| Mounting | Ceiling |
| Type | Floodlight |
| UNSPSC | 39111611 |
| UPC 11 | 19813497280 |
| UPC 12 | 019813497280 |
| Wattage | 2X13 W |
| Width | 4.24 in |
| Width [Metric] | 10.7696 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | RAB |
| Manufacturer | RAB Lighting Inc. |
| Voltage Rating | 120 V |
| OUTDOOR |