or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
RAB Lighting HV1W H System Visor, For Use With H101 and HB101 Landscape Flood Light, Aluminum, White
RAB Lighting HV1W H System Visor, For Use With H101 and HB101 Landscape Flood Light, Aluminum, White
SKUPDW~778341
MFGR #HV1W
Call For Price
RAB H System Visor, For Use With: H101 and HB101 Landscape Flood Light, Aluminum, White, 5-5/8 in H x 6-1/4 in W
RAB H System Visor, For Use With: H101 and HB101 Landscape Flood Light, Aluminum, White, 5-5/8 in H x 6-1/4 in W
Alternate Catalog Number 00019813101835 ARRA Compliant X Buy American Compliant C Catalog Number HV1W Country of Origin CN Currency USD Dimensions 5-5/8 in H x 6-1/4 in W EU RoHS Indicator N Gross Weight Per Pack 1.5500 lb UNSPSC 39111616 UPC 11 19813101835 UPC 12 019813101835 Stock Status NONSTOCK Brand RAB Manufacturer RAB Lighting Inc. Color White Material Aluminum Suitable For Use With H101 and HB101 Landscape Flood Light NONFIXTURE Integral metal grill Glass lens for maximum glare reduction and lamp protection Guard protects lamp from damage and vandalism
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 00019813101835 |
| ARRA Compliant | X |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | HV1W |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| Dimensions | 5-5/8 in H x 6-1/4 in W |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Weight Per Pack | 1.5500 lb |
| UNSPSC | 39111616 |
| UPC 11 | 19813101835 |
| UPC 12 | 019813101835 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | RAB |
| Manufacturer | RAB Lighting Inc. |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Suitable For Use With | H101 and HB101 Landscape Flood Light |
| NONFIXTURE |
| Integral metal grill |
| Glass lens for maximum glare reduction and lamp protection |
| Guard protects lamp from damage and vandalism |