or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
RAB Lighting GOOSE1W Style 1 LED Gooseneck Arm, 1/2 in NPS Thread, 1 in Dia Tube, Aluminum, White
Custom_Product_Images_Illustration
RAB Lighting GOOSE1W Style 1 LED Gooseneck Arm, 1/2 in NPS Thread, 1 in Dia Tube, Aluminum, White
SKU637060
MFGR #GOOSE1W
$/ea
RAB LED Gooseneck Arm, Style 1, 1/2 in NPS Thread, 1 in Dia Tube, Aluminum, White, 24-5/8 in W
RAB LED Gooseneck Arm, Style 1, 1/2 in NPS Thread, 1 in Dia Tube, Aluminum, White, 24-5/8 in W
Alternate Catalog Number 00019813027173 Application Outdoor ARRA Compliant X Buy American Compliant C Catalog Number GOOSE1W Country of Origin TW Currency USD Dimensions 24-5/8 in W EU RoHS Indicator N Gross Volume Per Pack 0.33 Gross Volume per Pack Metric 0.01 Gross Weight Per Pack 2.7500 lb Gross Weight per Pack Metric 1.47 Gross Weight UOM Metric kg Length 24.62 in Length [Metric] 62.5475 cm Mounting Wall UNSPSC 39111609 UPC 11 19813027173 UPC 12 019813027173 Stock Status NONSTOCK Brand RAB Manufacturer RAB Lighting Inc. Color White Material Aluminum Specifications 1/2 in NPS Thread, 1 in Dia Tube Type Style 1 OUTDOOR Arm Style 1 24 in from wall
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 00019813027173 |
| Application | Outdoor |
| ARRA Compliant | X |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | GOOSE1W |
| Country of Origin | TW |
| Currency | USD |
| Dimensions | 24-5/8 in W |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Volume Per Pack | 0.33 |
| Gross Volume per Pack Metric | 0.01 |
| Gross Weight Per Pack | 2.7500 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 1.47 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Length | 24.62 in |
| Length [Metric] | 62.5475 cm |
| Mounting | Wall |
| UNSPSC | 39111609 |
| UPC 11 | 19813027173 |
| UPC 12 | 019813027173 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | RAB |
| Manufacturer | RAB Lighting Inc. |
| Color | White |
| Material | Aluminum |
| Specifications | 1/2 in NPS Thread, 1 in Dia Tube |
| Type | Style 1 |
| OUTDOOR |
| Arm Style 1 |
| 24 in from wall |