or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
RAB Lighting FXL400TQT/PC FLEXFLOOD XL 400W HPS QT HPF TRUNNION LAMP AND 120V PC BRONZE
SKUPDW~4747826
MFGR #FXL400TQT/PC
Call For Price
ED18 MOGUL BASE HIGH PRESSURE SODIUM LAMP; LAMP WATTAGE 400 W; LAMP/BALLAST VOLTAGE 120/208/240/277 V; LAMP INCLUDED; CONSTANT WATTAGE AUTOTRANSFORMER, HPF, QUAD TAP BALLAST
ED18 MOGUL BASE HIGH PRESSURE SODIUM LAMP; LAMP WATTAGE 400 W; LAMP/BALLAST VOLTAGE 120/208/240/277 V; LAMP INCLUDED; CONSTANT WATTAGE AUTOTRANSFORMER, HPF, QUAD TAP BALLAST
Ballast Type CWA-HPF QT Catalog Number FXL400TQT/PC Country of Origin US Finish White Gross Weight Per Pack 36.3000 lb Lamp Included Yes Type HIDFLOOD UNSPSC 39111524 UPC 11 01981300123 Wattage 400 W Stock Status NONSTOCK Brand RAB Manufacturer RAB Lighting Inc. Lamp Type ED18 Voltage Rating 120/208/240/277 V HID
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Ballast Type | CWA-HPF QT |
| Catalog Number | FXL400TQT/PC |
| Country of Origin | US |
| Finish | White |
| Gross Weight Per Pack | 36.3000 lb |
| Lamp Included | Yes |
| Type | HIDFLOOD |
| UNSPSC | 39111524 |
| UPC 11 | 01981300123 |
| Wattage | 400 W |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | RAB |
| Manufacturer | RAB Lighting Inc. |
| Lamp Type | ED18 |
| Voltage Rating | 120/208/240/277 V |
| HID |