or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
RAB
RAB Lighting FX150SFQT/PC FlexFlood Light With 120 VAC Button Photocell, HID ED17 High Pressure Sodium Lamp, 188 W Fixture
RAB
RAB Lighting FX150SFQT/PC FlexFlood Light With 120 VAC Button Photocell, HID ED17 High Pressure Sodium Lamp, 188 W Fixture
SKUPDW~4748569
MFGR #FX150SFQT/PC
Call For Price
RAB FlexFlood Light, 120 VAC, 188 W Fixture, 2/1.7 A, HID ED17 High Pressure Sodium Lamp, 150 W Lamp, Medium Lamp Base, 24000 hr Average Life, HX-HPF/Quad Tap Ballast, Tempered Glass Lens, 16000 Lumens, Slipfitter Mount, Aluminum Housing, Bronze Housing, 16 in H x 9-3/4 in W x 10-1/2 in D
RAB FlexFlood Light, 120 VAC, 188 W Fixture, 2/1.7 A, HID ED17 High Pressure Sodium Lamp, 150 W Lamp, Medium Lamp Base, 24000 hr Average Life, HX-HPF/Quad Tap Ballast, Tempered Glass Lens, 16000 Lumens, Slipfitter Mount, Aluminum Housing, Bronze Housing, 16 in H x 9-3/4 in W x 10-1/2 in D
Ballast Type HX-HPF QT Catalog Number FX150SFQT/PC Country of Origin US Finish White Gross Weight Per Pack 18.4300 lb Type HIDFLOOD UNSPSC 39111524 UPC 11 01981300928 Wattage 150 W Stock Status NONSTOCK Brand RAB Manufacturer RAB Lighting Inc. Lamp Type ED17 Voltage Rating 120/208/240/277 V HID
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Ballast Type | HX-HPF QT |
| Catalog Number | FX150SFQT/PC |
| Country of Origin | US |
| Finish | White |
| Gross Weight Per Pack | 18.4300 lb |
| Type | HIDFLOOD |
| UNSPSC | 39111524 |
| UPC 11 | 01981300928 |
| Wattage | 150 W |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | RAB |
| Manufacturer | RAB Lighting Inc. |
| Lamp Type | ED17 |
| Voltage Rating | 120/208/240/277 V |
| HID |