or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
RAB Lighting CLED78 Energy Efficient Outdoor Ceiling Light, LED Lamp, 90 W Fixture, 120/208/240/277 VAC, Bronze Housing
Custom_Product_Images_Illustration
RAB Lighting CLED78 Energy Efficient Outdoor Ceiling Light, LED Lamp, 90 W Fixture, 120/208/240/277 VAC, Bronze Housing
SKU722900
MFGR #CLED78
Your Cost: $700.40/ea
RAB Outdoor Ceiling Light, Energy Efficient, 120/208/240/277 VAC, 90 W Fixture, 0.78/0.51/0.45/0.39 A, LED Lamp, 78 W Lamp, 100000 hr Average Life, 5000 K Color, 65 CRI, Clear Glass Shade, Glass Lens, 7635 Lumens, Aluminium Housing, Bronze Housing, 16 in L x 8-1/4 in W x 4 in H
RAB Outdoor Ceiling Light, Energy Efficient, 120/208/240/277 VAC, 90 W Fixture, 0.78/0.51/0.45/0.39 A, LED Lamp, 78 W Lamp, 100000 hr Average Life, 5000 K Color, 65 CRI, Clear Glass Shade, Glass Lens, 7635 Lumens, Aluminium Housing, Bronze Housing, 16 in L x 8-1/4 in W x 4 in H
Alternate Catalog Number 00019813039275 Application OUTDOOR ARRA Compliant X Buy American Compliant C Catalog Number CLED78 Country of Origin CN Currency USD EU RoHS Indicator N Gross Volume Per Pack 1.50 Gross Volume per Pack Metric 0.04 Gross Weight Per Pack 18.0000 lb Gross Weight per Pack Metric 8.16 Gross Weight UOM Metric kg Lumens 7635 lm Standards UL Listed Type GARAGE/CANOPY UNSPSC 39112102 UPC 11 01981303927 UPC 12 019813039275 Wattage 78 W Stock Status NONSTOCK Brand RAB Manufacturer RAB Lighting Inc. Lamp Type LED Voltage Rating 120/277 V OUTDOOR LED
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Substitute Products
| Alternate Catalog Number | 00019813039275 |
| Application | OUTDOOR |
| ARRA Compliant | X |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | CLED78 |
| Country of Origin | CN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | N |
| Gross Volume Per Pack | 1.50 |
| Gross Volume per Pack Metric | 0.04 |
| Gross Weight Per Pack | 18.0000 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 8.16 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Lumens | 7635 lm |
| Standards | UL Listed |
| Type | GARAGE/CANOPY |
| UNSPSC | 39112102 |
| UPC 11 | 01981303927 |
| UPC 12 | 019813039275 |
| Wattage | 78 W |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | RAB |
| Manufacturer | RAB Lighting Inc. |
| Lamp Type | LED |
| Voltage Rating | 120/277 V |
| OUTDOOR |
| LED |