or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Philips LED Lamp 12W PL-C/T 3000K G24/Gx24 1350lm Dim 100-277, 347V 476077 (Replaces 32W Conventional)
Custom_Product_Images_Illustration
Philips LED Lamp 12W PL-C/T 3000K G24/Gx24 1350lm Dim 100-277, 347V 476077 (Replaces 32W Conventional)
SKU1013779
MFGR #476077
Your Cost: $17.95/ea
Philips 476077 12PLC/T LED/32H/830/IF/
Philips 476077 12PLC/T LED/32H/830/IF/
ARRA Compliant C Average Life 50000 hr Base GX24q Buy American Compliant C Catalog Number 476077 Color Rendering Index [CRI] 82 Country of Origin China Currency USD Designation 12PLC/T LED/32H/830/IF/4P/DIM 10/1 EU RoHS Indicator C Gross Weight Per Pack 0.2300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.10 Gross Weight UOM Metric kg Lamp Base Type G24q/GX24q Lamp Type LED Length 8.03 in Standard RoHS compliance;UL certificate;KEMA Keur certificate;DLC compliance Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL ListedCE CertifiedKEMA Keur Certified Start Type Instant Type Dimmable UNSPSC 39101628 UPC 11 04667747607 UPC 12 046677476076 Width 3.39 in Stock Status NONSTOCK Brand Philips Manufacturer Philips Color Temperature 3000 K Shape T8 Wattage 12 W Application Hospitality;Retail Bulb Tube, single-ended Dimmable DIMMABLE Finish Frosted Power Factor 1.00 Series InstantFit
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | C |
| Average Life | 50000 hr |
| Base | GX24q |
| Buy American Compliant | C |
| Catalog Number | 476077 |
| Color Rendering Index [CRI] | 82 |
| Country of Origin | China |
| Currency | USD |
| Designation | 12PLC/T LED/32H/830/IF/4P/DIM 10/1 |
| EU RoHS Indicator | C |
| Gross Weight Per Pack | 0.2300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.10 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Lamp Base Type | G24q/GX24q |
| Lamp Type | LED |
| Length | 8.03 in |
| Standard | RoHS compliance;UL certificate;KEMA Keur certificate;DLC compliance |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantUL ListedCE CertifiedKEMA Keur Certified |
| Start Type | Instant |
| Type | Dimmable |
| UNSPSC | 39101628 |
| UPC 11 | 04667747607 |
| UPC 12 | 046677476076 |
| Width | 3.39 in |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Philips |
| Manufacturer | Philips |
| Color Temperature | 3000 K |
| Shape | T8 |
| Wattage | 12 W |
| Application | Hospitality;Retail |
| Bulb | Tube, single-ended |
| Dimmable | DIMMABLE |
| Finish | Frosted |
| Power Factor | 1.00 |
| Series | InstantFit |