Pass & Seymour® PS20AC4-L 4-Way Extra Heavy Duty Keylock Switch, 120/277 VAC, 20 A, 2 hp
Custom_Product_Images_Illustration
Pass & Seymour®
SKU639363
MFGR #PS20AC4-L
Catalog Number
PS20AC4-L
Color
Brown
Contact Rating
20 A at 120/277 VAC
Dimensions
3.281 in H x 1.32 in W x 1.073 in D
Gross Weight Per Pack
0.2200 lb
Number Of Poles
4
Standards
ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS CompliantCSA CertifiedUL 20
Type
Heavy Duty
Amperage Rating
20 A