or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Panduit® T150X000BQM-WH MP Printer Continuous Tape, 1.5" W x 30' L, White on Blue
SKU1331085
MFGR #T150X000BQM-WH
Your Cost: $79.39/ea
List: The T150X000BQM-WH Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP300 printer. Polyester. 1.5" x 30' (36 mm x 9.1 m). Color White on Light Blue. 1 cassette per package.
The T150X000BQM-WH Continuous Tape Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Print custom pipe markers, voltage markers, signs, bin markers, and network identification labels on demand. For flat label applications only. For use with the MP300 printer. Polyester. 1.5" x 30' (36 mm x 9.1 m). Color White on Light Blue. 1 cassette per package.
ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number T150X000BQM-WH Country of Origin JPN Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Weight Per Pack 1.2300 lb Gross Weight per Pack Metric 0.55 Gross Weight UOM Metric kg Height 3.00 in Height [Metric] 7.6200 cm Length [Metric] 24.3840 cm Returnable Y UNSPSC 41122702 UPC 11 61305684567 UPC 12 613056845671 Width [Metric] 9.1440 cm Stock Status NONSTOCK Brand Panduit® Manufacturer Panduit® Length 9.60 in Width 3.60 in
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | T150X000BQM-WH |
| Country of Origin | JPN |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Weight Per Pack | 1.2300 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.55 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 3.00 in |
| Height [Metric] | 7.6200 cm |
| Length [Metric] | 24.3840 cm |
| Returnable | Y |
| UNSPSC | 41122702 |
| UPC 11 | 61305684567 |
| UPC 12 | 613056845671 |
| Width [Metric] | 9.1440 cm |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Panduit® |
| Manufacturer | Panduit® |
| Length | 9.60 in |
| Width | 3.60 in |