Panduit® S100X225VAM MP Printer Self-Laminate Label, Vinyl, White, 2.25" x 1", 0.75" POH
SKU1357486
MFGR #S100X225VAM
The S100X225VAM Die-Cut Self-Laminating Label Cassette includes both label material and ribbon for easy changeover. Self-laminating adhesive labels for wire/cable identification include a white print-on area and a clear overlaminate. For use with the MP300 printer. Vinyl. 1" x 2.25" (25.4 mm x 57.2 mm). Wire/Cable Size Range 8 - 4 AWG. Color Clear/White. 125 labels per cassette. 1 cassette per package.
ARRA Compliant
Y
Buy American Compliant
Y
Catalog Number
S100X225VAM
Country of Origin
JPN
Currency
EU RoHS Indicator
Gross Volume UOM
CF
Gross Volume UOM Metric
m3
Gross Weight Per Pack
1.0296 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.46
Gross Weight UOM Metric
kg
Height
3.50 in
Height [Metric]
8.8900 cm
Length
10.50 in
Length [Metric]
26.6700 cm
Returnable
Width
3.25 in