or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Panduit®
Panduit® NetKey™ NK2FNEI Faceplate, 1 Gang, 2 Ports, Keystone Module, Flush Mount, ABS
Custom_Product_Images_Illustration
Panduit®
Panduit® NetKey™ NK2FNEI Faceplate, 1 Gang, 2 Ports, Keystone Module, Flush Mount, ABS
SKU586168
MFGR #NK2FNEI
Your Cost: $2.42/ea
List: Panduit® NetKey™ Faceplate, 1 Gang, 2 Ports, Keystone Module, Flush Mount, ABS, Electric Ivory, 114.3 mm H x 69.8 mm W x 11.5 mm D
Panduit® NetKey™ Faceplate, 1 Gang, 2 Ports, Keystone Module, Flush Mount, ABS, Electric Ivory, 114.3 mm H x 69.8 mm W x 11.5 mm D
Application NA ARRA Compliant Y Brand Panduit® Buy American Compliant Y Catalog Number NK2FNEI Color Electric Ivory Country of Origin CRI Currency USD EU RoHS Indicator Y Gross Volume UOM CF Gross Volume UOM Metric m3 Gross Weight Per Pack 0.0700 lb Gross Weight per Pack Metric 0.03 Gross Weight UOM Metric kg Height 0.90 in Interface Vertical Length 4.90 in Length [Metric] 12.4460 cm Manufacturer Panduit® Material ABS Model Keystone Module Type Keystone Mounting Type Flush Number of Gangs 1 Number of Ports 2 Returnable Y Slot Capacity 2 Standard RoHS compliant Standards ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant Stock Status NONSTOCK Sub Brand NetKey?® Type Faceplate UNSPSC 43223301 UPC 11 07498365261 UPC 12 07498365261 Width 3.00 in Width [Metric] 7.6200 cm NA
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Substitute Products
| Application | NA |
| ARRA Compliant | Y |
| Brand | Panduit® |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | NK2FNEI |
| Color | Electric Ivory |
| Country of Origin | CRI |
| Currency | USD |
| EU RoHS Indicator | Y |
| Gross Volume UOM | CF |
| Gross Volume UOM Metric | m3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.0700 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.03 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 0.90 in |
| Interface | Vertical |
| Length | 4.90 in |
| Length [Metric] | 12.4460 cm |
| Manufacturer | Panduit® |
| Material | ABS |
| Model | Keystone |
| Module Type | Keystone |
| Mounting Type | Flush |
| Number of Gangs | 1 |
| Number of Ports | 2 |
| Returnable | Y |
| Slot Capacity | 2 |
| Standard | RoHS compliant |
| Standards | ARRA CompliantBuy American Act CompliantRoHS Compliant |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Sub Brand | NetKey?® |
| Type | Faceplate |
| UNSPSC | 43223301 |
| UPC 11 | 07498365261 |
| UPC 12 | 07498365261 |
| Width | 3.00 in |
| Width [Metric] | 7.6200 cm |
| NA |