Panduit® GEE62F-A-C Slotted Grommet Edging With Adhesive Lined, 0.036 to 0.062 in THK Panel, 100 ft L, Polyethylene
Custom_Product_Images_Illustration
SKU695389
MFGR #GEE62F-A-C
Panduit® Grommet Edging, Slotted, 0.036 to 0.062 in Panel Thickness, 100 ft Length, 0.16 in Height, 0.13 in Width, -40 to -50 deg C, Flammability: HB, Polyethylene, Natural
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | GEE62F-A-C |
| Gross Volume UOM Metric | m3 |
| Gross Weight Per Pack | 0.9450 lb |
| Gross Weight per Pack Metric | 0.36 |
| Gross Weight UOM Metric | kg |
| Height | 2.50 in |
| Height [Metric] | 6.3500 cm |
| Length [Metric] | 30.3530 cm |
| UNSPSC | 39131603 |
| UPC 11 | 07498362712 |
| UPC 12 | 07498362712 |
| Width | 11.90 in |
| Width [Metric] | 30.2260 cm |
| Manufacturer | Panduit® |
| Color | Ivory |
| Length | 11.95 in |
| Material | Polyethylene |
| Panel Thickness | 0.036 to 0.062 in |
| Size | 0.131 |
| Provided in 0.030 in (0.8mm) thick material making it highly flexible |