Panduit® F1.5X2LG6 Type F Slotted Wall Wiring Duct, 0.2 in Narrow Finger Slot, 1-1/2 in W x 2 in D, PVC
Custom_Product_Images_Illustration
SKU47497
MFGR #F1.5X2LG6
The minimum package quantity is 6
Adhesive Backed
Mounting Holes
Application
ARRA Compliant
Y
Buy American Compliant
Y
Catalog Number
F1.5X2LG6
Color
Light Gray
Connection
Mounting Holes
Country of Origin
USA
Currency
EU RoHS Indicator
Gross Volume UOM
CF
Gross Volume UOM Metric
m3
Gross Weight Per Pack
1.4400 lb
Gross Weight per Pack Metric
0.65
Gross Weight UOM Metric
kg
Height
2.00 in
Height [Metric]
5.0800 cm
Length
72.00 in
Length [Metric]
182.8800 cm
Mounting Type
Surface
Returnable
Size
1.50 x 2.00
Slot Pitch
0.2 in
Slot Style
Slotted
Standard
RoHS Compliant, UL Recognized, CE Compliant; CSA Approved
Sub Brand
Panduct?®
Thickness
2 mil
Type
Base Wiring Duct
UNSPSC
UPC 11
UPC 12
Width [Metric]
Stock Status
NORMALLY STOCKED
Brand
Panduit®
Manufacturer
Panduit®
Depth
2 in
Material
PVC
Slot Size
0.2 in
Width
1.50 in