or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Osram
Osram Sylvania CF57DT/E/IN/835 DULUX 57W triple compact fluorescent amalgam lamp with 4 pin base, 3500K color temperature, 82 CRI, for use with electronic and dimming ballasts, ECOLOGIC
Osram
Osram Sylvania CF57DT/E/IN/835 DULUX 57W triple compact fluorescent amalgam lamp with 4 pin base, 3500K color temperature, 82 CRI, for use with electronic and dimming ballasts, ECOLOGIC
SKU238149
MFGR #CF57DT/E/IN/835
Your Cost: $50.53/ea
57 W; OVERALL LENGTH 7.76 INCH; STYLE DULUX T/E/IN; GX24Q-5 4 PIN BASE; INITIAL INTENSITY 4300 LUMEN; DIMMING/ELECTRONIC BALLAST; COLOR RENDERING INDEX 82; COLOR TEMPERATURE 3500 K; LIFE 10000 HR; STANDARD PACKAGE 50; DULUX[R] BRAND
57 W; OVERALL LENGTH 7.76 INCH; STYLE DULUX T/E/IN; GX24Q-5 4 PIN BASE; INITIAL INTENSITY 4300 LUMEN; DIMMING/ELECTRONIC BALLAST; COLOR RENDERING INDEX 82; COLOR TEMPERATURE 3500 K; LIFE 10000 HR; STANDARD PACKAGE 50; DULUX[R] BRAND
Application Commercial/Residential Average Life 12000 hr Base GX24Q-5 Bulb Compact Fluorescent Catalog Number CF57DT/E/IN/835 Color Rendering Index [CRI] 82 Designation CF57DT/E/IN/835/ECO Diameter 1.5 in Finish Phosphor Coated Gross Weight Per Pack 0.3000 lb Length 7.76 in Lumens 4.171k lm Sub Brand DULUX Total Harmonic Distortion Ballast Dependent Type Fluorescent UNSPSC 39101605 UPC 11 04613520897 UPC 12 04613520897 Voltage Rating Ballast Dependent Stock Status NONSTOCK Brand Osram Manufacturer Osram Sylvania, Inc. Color Temperature 3500 K Shape T12 Wattage 57 W Commercial/Residential see SYLVANIA.com
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Applications
- Features
- Media
- Substitute Products
| Application | Commercial/Residential |
| Average Life | 12000 hr |
| Base | GX24Q-5 |
| Bulb | Compact Fluorescent |
| Catalog Number | CF57DT/E/IN/835 |
| Color Rendering Index [CRI] | 82 |
| Designation | CF57DT/E/IN/835/ECO |
| Diameter | 1.5 in |
| Finish | Phosphor Coated |
| Gross Weight Per Pack | 0.3000 lb |
| Length | 7.76 in |
| Lumens | 4.171k lm |
| Sub Brand | DULUX |
| Total Harmonic Distortion | Ballast Dependent |
| Type | Fluorescent |
| UNSPSC | 39101605 |
| UPC 11 | 04613520897 |
| UPC 12 | 04613520897 |
| Voltage Rating | Ballast Dependent |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Osram |
| Manufacturer | Osram Sylvania, Inc. |
| Color Temperature | 3500 K |
| Shape | T12 |
| Wattage | 57 W |
| Commercial/Residential |
| see SYLVANIA.com |