or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Osram Sylvania 75A/RS/XL-120V Sylvania OBS/RP 120V Incandescent Inside Frost A19 General Purpose Medium Base 75W 120Volt Rough Service
Osram Sylvania 75A/RS/XL-120V Sylvania OBS/RP 120V Incandescent Inside Frost A19 General Purpose Medium Base 75W 120Volt Rough Service
SKU237731
MFGR #75A/RS/XL-120V
Your Cost: $9.29/ea
75 W; 120 V; SHAPE DESIGNATION A19; C, CC8 FILAMENT; MEDIUM BASE; FROST; INTENSITY 450 LUMEN; OVERALL LENGTH 4-7/16 INCH; LIFE 5000 HR; APPLICATION GENERAL PURPOSE; STANDARD PACKAGE 24; SYLVANIA[T] BRAND; BASE MATERIAL BRASS
75 W; 120 V; SHAPE DESIGNATION A19; C, CC8 FILAMENT; MEDIUM BASE; FROST; INTENSITY 450 LUMEN; OVERALL LENGTH 4-7/16 INCH; LIFE 5000 HR; APPLICATION GENERAL PURPOSE; STANDARD PACKAGE 24; SYLVANIA[T] BRAND; BASE MATERIAL BRASS
Average Life 5000 hr Base Medium Brass Brand Osram Catalog Number 75A/RS/XL-120V Country of Origin US Gross Weight Per Pack 0.1500 lb Manufacturer Osram Sylvania, Inc. Shape A19 Stock Status NONSTOCK Type Incandescent UNSPSC 39101612 UPC 11 04613513022 UPC 12 04613513022 Voltage Rating 120 V
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Media
- Substitute Products
| Average Life | 5000 hr |
| Base | Medium Brass |
| Brand | Osram |
| Catalog Number | 75A/RS/XL-120V |
| Country of Origin | US |
| Gross Weight Per Pack | 0.1500 lb |
| Manufacturer | Osram Sylvania, Inc. |
| Shape | A19 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Type | Incandescent |
| UNSPSC | 39101612 |
| UPC 11 | 04613513022 |
| UPC 12 | 04613513022 |
| Voltage Rating | 120 V |