or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Osborn 7514700 Upright Corn Broom, 56 in OAL, 17 in Trim, Corn/Grass Bristle
SKU53026
MFGR #75147
Your Cost: $31.96/ea
List: Osborn Upright Corn Broom, 56 in Overall Length, 17 in Trim Length, Corn/Grass Bristle, 1-1/8 in Dia x 39 in L Handle
Osborn Upright Corn Broom, 56 in Overall Length, 17 in Trim Length, Corn/Grass Bristle, 1-1/8 in Dia x 39 in L Handle
Catalog Number 75147 Country of Origin US Gross Weight Per Pack 56.0000 lb Handle Size 1-1/8 in Dia x 39 in L Type Sewed Binding UNSPSC 27111907 UPC 11 62242475147 UPC 12 62242475147 Stock Status NONSTOCK Brand Osborn Manufacturer Osborn Bristle Material Corn/Rattan Blend Overall Length 56 in Sweep Face 10 in Trim Length 17 in 10 flare Sewed binding
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 75147 |
| Country of Origin | US |
| Gross Weight Per Pack | 56.0000 lb |
| Handle Size | 1-1/8 in Dia x 39 in L |
| Type | Sewed Binding |
| UNSPSC | 27111907 |
| UPC 11 | 62242475147 |
| UPC 12 | 62242475147 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Osborn |
| Manufacturer | Osborn |
| Bristle Material | Corn/Rattan Blend |
| Overall Length | 56 in |
| Sweep Face | 10 in |
| Trim Length | 17 in |
| 10 flare |
| Sewed binding |