or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Osborn 7405900 Acid Brush, 1/4 in W Horse Hair Brush, 6 in OAL, TiN Handle, Liquid and Paste Flux
Custom_Product_Images_Illustration
Osborn 7405900 Acid Brush, 1/4 in W Horse Hair Brush, 6 in OAL, TiN Handle, Liquid and Paste Flux
SKU53010
MFGR #74059
Your Cost: $0.75/ea
List: Osborn Acid Brush, 6 in Overall Length, 1/4 in W Brush, Horse Hair Brush, TiN Ferrule, TiN Handle, Liquid and Paste Flux Paint
Osborn Acid Brush, 6 in Overall Length, 1/4 in W Brush, Horse Hair Brush, TiN Ferrule, TiN Handle, Liquid and Paste Flux Paint
Catalog Number 74059 Country of Origin US Ferrule Material TiN Gross Weight Per Pack 6.0000 lb UNSPSC 31211904 UPC 11 62242474059 UPC 12 62242474059 Stock Status NONSTOCK Brand Osborn Manufacturer Osborn Manufacturing Brush Material Horse Hair Brush Size 1/4 in W Handle Material TiN Overall Length 6 in Paint Type Liquid and Paste Flux 0
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| Catalog Number | 74059 |
| Country of Origin | US |
| Ferrule Material | TiN |
| Gross Weight Per Pack | 6.0000 lb |
| UNSPSC | 31211904 |
| UPC 11 | 62242474059 |
| UPC 12 | 62242474059 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Osborn |
| Manufacturer | Osborn Manufacturing |
| Brush Material | Horse Hair |
| Brush Size | 1/4 in W |
| Handle Material | TiN |
| Overall Length | 6 in |
| Paint Type | Liquid and Paste Flux |
| 0 |