or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Osborn
Osborn 0002608800 Wire Wheel Brush With Nut, 6-1/2 in Dia x 3/16 in W, 5/8-11 UNC, 0.02 in Stringer Bead Knot Wire
Osborn
Osborn 0002608800 Wire Wheel Brush With Nut, 6-1/2 in Dia x 3/16 in W, 5/8-11 UNC, 0.02 in Stringer Bead Knot Wire
SKU277538
MFGR #26088
Your Cost: $42.78/ea
List: Osborn Wire Wheel Brush, 6-1/2 in Brush Dia, 3/16 in Brush Width, 5/8-11 UNC, Stringer Bead Knot Wire, 0.02 in Wire Dia, Carbon Steel Wire, 1-1/4 in Trim Length, 12000 rpm Maximum
Osborn Wire Wheel Brush, 6-1/2 in Brush Dia, 3/16 in Brush Width, 5/8-11 UNC, Stringer Bead Knot Wire, 0.02 in Wire Dia, Carbon Steel Wire, 1-1/4 in Trim Length, 12000 rpm Maximum
Catalog Number 26088 Country of Origin US Gross Weight Per Pack 1.3800 lb UNSPSC 27111907 UPC 11 62242426088 UPC 12 62242426088 Stock Status NONSTOCK Brand Osborn Manufacturer Osborn Manufacturing Attachment Type Threaded Arbor Face Width 3/16 in Filament Type Stringer Bead Knot Fill Material Carbon Steel Maximum Speed 12000 rpm Standards ANSI B165.1ANSI B165.2
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Substitute Products
| Catalog Number | 26088 |
| Country of Origin | US |
| Gross Weight Per Pack | 1.3800 lb |
| UNSPSC | 27111907 |
| UPC 11 | 62242426088 |
| UPC 12 | 62242426088 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Osborn |
| Manufacturer | Osborn Manufacturing |
| Attachment Type | Threaded Arbor |
| Face Width | 3/16 in |
| Filament Type | Stringer Bead Knot |
| Fill Material | Carbon Steel |
| Maximum Speed | 12000 rpm |
| Standards | ANSI B165.1ANSI B165.2 |