or to view stock quantity and your pricing.
Steiner serves territories in Northern Illinois, Northwest Indiana and Southern Wisconsin. Please for assistance if outside our sales territory.
Mulberry
Mulberry 99155 5GANG WRINKLE IVORY STEE
Custom_Product_Images_Illustration
Mulberry
Mulberry 99155 5GANG WRINKLE IVORY STEE
SKU280457
MFGR #99155
Your Cost: $8.2942/ea($829.42 / c)
Wallplate, 3.281IN Box Mounting, Standard: UL 883, Size: 10 X 4.5IN, Number of Gangs: 5, Cutout: (5) Blank, Material: Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Wrinkle Ivory
Wallplate, 3.281IN Box Mounting, Standard: UL 883, Size: 10 X 4.5IN, Number of Gangs: 5, Cutout: (5) Blank, Material: Steel, Thickness: 0.03IN, Color: Wrinkle Ivory
ARRA Compliant Y Buy American Compliant Y Catalog Number 99155 Country of Origin US Currency USD Cutout (5) Blank EU RoHS Indicator N Finish Painted/Wrinkle Gang 5 Gross Weight Per Pack 1 lb Mounting Surface Standard UL Thickness 0.03 in Type Wallplate UNSPSC 39121704 UPC 11 09532799155 UPC 12 09532799155 Stock Status NONSTOCK Brand Mulberry Manufacturer Mulberry Metal Products Color Ivory Material Steel Number of Gangs 5 Size 10.00 X 4.50 in 3.281IN Box Mounting
content loaded
content loaded
content loaded
content loaded
- Attributes
- Documents & Resources
- Features
- Substitute Products
| ARRA Compliant | Y |
| Buy American Compliant | Y |
| Catalog Number | 99155 |
| Country of Origin | US |
| Currency | USD |
| Cutout | (5) Blank |
| EU RoHS Indicator | N |
| Finish | Painted/Wrinkle |
| Gang | 5 |
| Gross Weight Per Pack | 1 lb |
| Mounting | Surface |
| Standard | UL |
| Thickness | 0.03 in |
| Type | Wallplate |
| UNSPSC | 39121704 |
| UPC 11 | 09532799155 |
| UPC 12 | 09532799155 |
| Stock Status | NONSTOCK |
| Brand | Mulberry |
| Manufacturer | Mulberry Metal Products |
| Color | Ivory |
| Material | Steel |
| Number of Gangs | 5 |
| Size | 10.00 X 4.50 in |
| 3.281IN Box Mounting |